Kontakt
Neváhejte nás kontaktovat na níže uvedeném e-mailu nebo telefonním čísle. Naši hypoteční specialisté se Vám budou věnovat jakmile to bude možné. Naším cílem bude řešení Vašich požadavků online... více informací.
Najdeme Vás na celé Moravě
Kamenné pobočky nejsou naší doménou, abychom ušetřili Váš čas, rádi Vás navštívíme u Vás, nebo na místě, které si řeknete.
Napište nám
Firma
Fin/U/ANCE
Finuance Digital s.r.o.
Smetanova 7288, 760 01 Zlín
Často se ptáte
Mohu získat hypoteční úvěr i přes negativní záznam v registrech?
Ano, možné to určitě je. Vždy záleží na tom, o jaký typ negativní informace se jedná, jak je tato informace stará a jaká jsou pravidla pro posuzování záznamů v jednotlivých registrech konkrétních bank. Každý případ se posuzuje individuálně.
Co musíte splnit pro získání hypotéky?
Abyste získal hypoteční úvěr, musíte mít dostatečný příjem, dobrou platební morálku při splácení svých dluhů, dostatečnou hodnotu zástavy ve vazbě na investiční záměr, dostatečné vlastní zdroje, pokud jsou pro daný investiční záměr třeba. A v neposlední řadě musíte doložit bance účel hypotečního úvěru.
Mohu si vzít hypoteční úvěr na rekonstrukci?
Ano, můžete, rekonstrukce náleží ke standardním účelům hypotečních úvěrů.
Lze hypotečním úvěrem financovat i zahraniční nemovitost?
Ano. Ovšem jako zástavu hypotečního úvěru musíte použít nemovitost v ČR.
Proč a kdy bych měl řešit refinancování?
Ne vždy je nabídka Vaší stávající banky výhodná, protože již jste její klient. Pomocí refinancování můžete u nové hypotéky získat výhodnější podmínky. Refinancování je třeba řešit včas, nejlépe 6 měsíců před koncem Vašeho fixačního období, nejpozději ihned jakmile obdržíte nabídku Vaší banky.
Je třeba sjednat k hypotéce životní pojištění?
Není to nutnost. Nicméně banky nabízí pojištění schopnosti splácet, což je forma životního pojištění, za toto pojištění získáte u banky většinou slevu na úrokové sazbě. Je třeba si spočítat, zda se Vám to vyplatí a zda není si sjednat takové pojištění mimo banku, s tím Vám rádi poradíme.
Jak dlouho bude vyřízení hypotéky trvat?
Vše záleží na konkrétní situaci, a na tom, jaké podklady máte k dispozici. Obvykle je vyřízení hypotéky záležitostí několika týdnů a je třeba s tím počítat.
Bude mi 50, mohu ještě získat hypotéku?
Ano, můžete. Musíte počítat s kratší splatností, maximem je hypoteční úvěr do 70 let věku.
Jaké příjmy musím dokládat jako podnikatel?
Bance postačuje doložení daňového přiznání za jeden případně dva poslední roky. Vaše podnikání by však mělo trvat přinejmenším 6 měsíců. Pokud podnikáte jako OSVČ a platíte paušální daň, stačí doložení příjmů za rok poslední rok prostřednictvím výpisů z účtu.
Jsou úroky z hypotečního úvěru odečitatelnou položkou?
Ano, při maximální výši odpočitatelné položky 300 000 korun, je výše slevy na dani až 45 000 za rok.
Mohu si vzít hypoteční úvěr, když mám pracovní smlouvu na dobu určitou?
Ano, je to možné, nesmíte však být ve zkušební době, ani ve výpovědi.
Mohu získat hypoteční úvěr jako občan EU?
Ano, o hypoteční úvěr u nás mohou žádat občané EU.
Mohu získat hypotéku, když má příjem ze zahraničí?
Ano, musíte doložit příjem na příslušném formuláři úvěrující banky nebo bance doložit vlastní úředně přeložené podklady.
Co se stane, když nebudu moci hypoteční úvěr splácet?
Vždy je třeba včas komunikovat s námi, potažmo s Vaší bankou. Každá situace je řešitelná, splátky lze odložit, upravit splátkový kalendář, případně lze využít pojištění neschopnosti splácet. Banka rozhodně nemá zájem, abyste úvěr nespláceli a společně budeme hledat řešení.
Mohu hypoteční úvěr vyřešit online?
Ano můžete, dnes již banky poskytují nástroje, pomocí kterých lze sjednat hypoteční úvěr online. Rádi Vám s tím pomůžeme.
Jaké budu platit poplatky za vyřízení hypotečního úvěru?
Za vyřízení hypotečního úvěru se dnes již nic neplatí. Jedinými poplatky, s kterými je třeba počítat je odhad nemovitosti a vklad zástavního práva do katastru. Těchto poplatků Vás však dokážeme zbavit, najdeme banku, kde jsou tyto úkony zdarma.
Jaké doklady jsou třeba k vyřízení hypotečního úvěru?
To závisí na účelu hypotečního úvěru. Budete muset doložit totožnost, příjmy, podklady k nemovitosti, k účelu. Doporučujeme přečíst náš článek o hypotečním úvěru, tam najdete vše potřebné.
Je třeba mít hypoteční úvěr zajištěný nemovitostí?
Ano, hypoteční úvěr je ze zákona spotřebitelský úvěr na bydlení zajištěný zástavním právem k nemovitosti, která se nachází v ČR.
Musím mít při žádosti o hypotéku našetřené vlastní finanční prostředky?
Aktuálně je třeba počítat s tím, že dle nastavení ČNB musíte mít k dispozici minimálně 10 % vlastních zdrojů. Budeme se však snažit Vám pomocí finančních nástrojů tyto vlastní zdroje zajistit.
Mohu jako ženatý řešit hypotéku sám?
Pokud jste ženatý a chcete úvěr řešit sám, musíte míz zúžené SJM (společné jmění manželů) notářským zápisem. Pak je přesně stanoveno, kdo a za jakých podmínek může řešit hypoteční úvěr.
Kdy budu platit první splátku hypotéky?
Obvykle se první splátky platí cca 2 měsíce po vyčerpání hypotéky. Je vždy třeba se řídit splátkovým kalendářem, která je součástí smlouvy o hypotečním úvěru.
Jak lze řešit odhad nemovitosti?
Odhad nemovitosti můžete řešit pomocí námi doporučeného odhadce, nebo online, což je řešení, které doporučujeme, pokud je vhodné pro Váš konkrétní případ.
Je nutné mít účet u banky, kde si beru hypotéku?
Ano, ve většině případů je nutné mít účet u úvěrující banky. Pokud jej budete aktivně používat (což většinou představuje pár transakcí), tak Vás nebude nic stát. S vhodnou volbou a nastavením Vám rádi poradíme.
Lze stávající hypoteční úvěr navýšit?
Navýšit stávající hypotéku v podstatě nelze. Jsme schopni však nalézt řešení ve formě kombinovaného hypotečního úvěru v případě, kdy se Vám blíží konec fixačního období. Pokud máte změnu fixace daleko, musíte řešit další finance dalším úvěrem.
Jak dlouho lze hypotéku splácet?
Obvykle nejdelší hypoteční úvěry u nás jsou na 30 let splatnosti. Obecně platí, že maximem je hypotéka do 70 let žadatele, takže pokud jste mladí a máte příslušné příjmy, lze hypoteční úvěr splácet i déle než 30 let.